Od roku 2016 jsem členem tréninkové skupiny "#Makačenko".

O nás

"Makačenko team" je běžecká skupina zaměřující se převážně na střední tratě. Je vedená trenérem Josefem Vedrou, pod kterým se připravovala taková jména jako Jakub Holuša (rekordman ČR na 1500m, dvakrát stříbrný na HMS a halový mistr Evropy), Michal Šneberger (semifinalista OH v běhu na 1500m) či Lukáš Vydra (bronzový z ME v běhu na 800m a také český rekordman na 800m i 1000m). V současné době čítá naše skupina šest borců, včetně mě a trenéra.

Naše tréninkové plány pro rok 2018/19 nejsou malé. Začátkem října odjíždíme na tradiční podzimní soustředění na Šumavu, kde nás čeká celkem 5 týdnu tvrdé práce. Poté odlétáme do Jihoafrického Potchefstroomu, kde nás čekají další 4 týdny příprav v pořádném horku. Po novém roce se nám rozjíždí halová sezona s v vrcholem na Evropském šampionátu v Glasgow. Po halové sezoně se moc dlouho neohřejeme a kolem března/dubna nás čeká sportovní kemp v americkém Coloradu. Po jeho návratu nás čeká jen doladění v našem sportovním středisku na Julisce (Dukla Praha). Kolem poloviny května se nám rozjede hlavní sezona, která má dva vrcholy. Prvním je světová Universiáda v Neapoli (3-14. července) a druhým je Mistrovství světa v Katarském Doha, letos netradičně až 28. září až 6.říjen.

Všechny naše aktuální informace můžete najít na našem Instagramovém profilu @makacenkoteam nebo na našem FB profilu Makacenko team Josefa Vedry.